2 * (49-54:6+27:9) + 72:8-16

+3
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 15:21
    +1
    2 * (49 - 54 : 6 + 27 : 9) + 72 : 8 - 16 = 79

    1) 54 : 6 = 9

    2) 27 : 9 = 3

    3) 49 - 9 = 40

    4) 40 + 3 = 43

    5) 2 * 43 = 86

    6) 72 : 8 = 9

    7) 86 + 9 = 95

    8) 95 - 16 = 79