Надите: а) 7,5% от 40 р.; б) 5/12 от37,2 ц; в) 0,14 от 7,5 км

+2
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 21:47
    0
    А) 0,075*40=3 р.

    б) 5/12*37,2=15,5 ц.

    в) 0,14*7,5=1,05 км.