Реши дробь 12 13/48 - (9 17/32 - 4 5/24)

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 23:49
    -1
    12 13/48 - (9 17/32 - 4 5/24) = 6 целых 91/96.

    1) 9 17/32 - 4 5/24 = 9 51/96 - 4 20/96 = 5 целых 31/96

    2) 12 13/48 - 5 31/96 = 12 26/96 - 5 31/96 = 11 122/96 - 5 31/96 = 6 91/96