A) b·b-

б) y·y-1/y

Упростите выражение

+5
Ответы (1)
  1. 7 января, 14:57
    0
    А) b^1/2-1/4=b^1/4

    б) y^2/3 * у=у^2/3+1=у^5/3

    у^5/3 - 1/у^1/3 у^5/3*у^1/3 - 1=у^ (5/3+1/3) - 1/у^1/3 = (у²-1) / у^1/3