Упростите выражение 2 1/16x+3 5/24 x при x=144/253

+2
Ответы (1)
  1. 19 апреля, 12:32
    0
    2 1/16x+3 5/24 x = 2 3/48x + 3 10/48x = 5 13/48x

    при x = 144/253

    5 13/48 * 144/253 = 253/48 * 144/253 = 3