Найдите 0,2 от 0,8 0,7 от4,2 30% от 50 35%от12,6 42%от5/7 65%от5 1/13

+3
Ответы (1)
  1. 16 июля, 00:21
    0
    0,2 * 0,8 = 0,16,

    0,7 * 4,2 = 2,94,

    50 * 30/100 = 15,

    12,6 * 35/100 = 4,41,

    5/7 * 42/100 = 3/10 (или 0,3),

    5 1/13 * 65/100 = 66/13 * 65/100 = 33/10 = 3 3/10 (или 3,3)