6x+4 (2 х+7) x=3, 9 у+2 (6 у+5) у=7 кобейтудин улестиримдилик касиетин пайдаланып ы кшамдап манин тап

+1
Ответы (1)
  1. 6 марта, 05:29
    0
    6 х+4 (2 х+7) = 6 х+8x+7 = 14x+7

    если х=3, то 14*3+7 = 49

    9y+2 (6y+5) = 9y+12y+5=17y+5

    если y=7, то 7*17+5=114