Кобейтудин улестиримдилик касиетин пайдаланып, косынды, айырма туринде жазындар.

1) 2 (х+3) 5) 6 (т+3)

2) 4 (х-5) 6) 7 (n-8)

3) 9 (4+у) 7) 5 (a+7)

4) 5 (у-2) 8) 4 (b-3

+2
Ответы (1)
  1. 31 июля, 21:03
    +1
    1) 2 (х+3) = 2*х+2*3=2 х+6

    2) 4 (х-5) = 4*х-4*5=4 х-20

    3) 9 (4+у) = 9*4+9*у=36+9 у

    4) 5 (у-2=5*у-5*2=5 у-10

    5) 6 (т+3) = 6*т+6*3=6 т+18

    6) 7 (n-8) = 7*n-7*8=7n-56

    7) 4 (b-3) = 4*b-4*3=4b-12