Томондогу тендемелерди5.1 - касиетин пайдаланып чыгар: а) 12 х - 1 = 41; б) - х + 4 = 67; в) 2,3 х = 51 + 2 х; г) 9 = 8-0,2 х; д) 0,15 х + 8 = 51; е) - 0,7 + 4 х = 67.

+2
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 04:24
    0
    12 х-1=41 12 х=41+1 12 х=42 х=42:12 х=3,5

    (3,5*12) - 1=41 41=41

    2,3 х=51+2 х 2,3 х-2 х=51 0,3 х=51 х=51:0,3

    х=170 и т. д

    9=8 - 0,2 х (*-1) 0.2 х=9-8 х=1:0,2 х=5

    0,15 х+8=51 0.15 х=51-8 0,15 х=43 х=43:0.15

    х=28,6

    -0,7+4 х=67 4 х=67+0.7 4 х=67,7 х=67,7:4

    х=11,9