Вычислите

9 5/6-5 11/42

+1
Ответы (1)
  1. 4 мая, 23:14
    0
    9 5/6 - 5 11/42 = 59/6 - 221/42 = (59 * 7 - 221 * 1) / 42 = 413/42 - 221/42 = 192/42 = 32/7 = 4 4/7