Решите уравнение

9^х-3^х+1=54

+3
Ответы (1)
  1. 19 мая, 09:11
    0
    3^x*3^x-3*3^x-54=0

    примем 3 х за с

    с^2-3c-54=0

    корни 9 и - 6

    3^х=9

    3^x=3^2

    x=2

    3^x = - 6