Упростите выражение6 (3*+5y) + 77*-5y. x+y=3 при

+3
Ответы (2)
  1. 28 января, 19:02
    0
    18 х+30 у+7 х-5 у=25 х+25 у

    Т. к. х+у=3, 25 х+25 у=3*25=75.
  2. 28 января, 19:25
    0
    18 х + 20 у + 77 х - 5 у

    95 х+15 у=3

    так?