Arif s bratom viwli iz doma odnovremenno I otpravilis v protivopolojnix napravleniyax, odin v wkolu, a druqoy na stadion. Arif dowel do wkoli za 10 minut, dviqayas so skorostyu 100 м/мин. Brat dowel do stadiona za 8 минут, dviqayas so skorostyu 80 м/мин. Kakoe rasstoyaniye mejdu wkoloy I stadionom? Otvet virazi v kilometrax

+3
Ответы (1)
  1. 3 июля, 06:39
    0
    От дома до школы: 10*100=1000 м

    от дома до стадиона: 8*80=640 м

    путь = 1000+640=1640 м = 1,64 км

    Ответ: 1,64 км