Log4log16 256+log 4 √2

+5
Ответы (1)
  1. 11 октября, 20:20
    0
    =log4 2+log4 √2=log4 2*√2=log4 2^3/2 = (log2 2^3/2) / (log2 4) = (3/2) / 2=3/4=0,75.