0.8+0.2 / (1/15 - 1 целая 1/12+9/20)

+1
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 19:53
    0
    8/10 + 2 / (10 * (1/15-13/12+9/20)) = 8/10 + 2 / (10 * ((4+65+27) / 60) = 8/10+2 / (10 * (96/60) = 8/10+2 / (10*1,6) = 8/10+2/16 = 8/10+1/8 = (32+5) / 40=37/40