Вычисли значения выражений. (40-20) + 15, (50-10) + 28, (90-60) + 39, 23 + (60-10), 57 + (80-60),44 + (70-30)

+1
Ответы (2)
  1. 19 декабря, 18:48
    0
    (40-20) + 15=35; (50-10) + 28=68; (90-60) + 39=69; 23 + (60-10) = 73; 57 + (80-60) = 77; 44 + (70-30) = 84
  2. 19 декабря, 19:39
    0
    (40-20) + 15=20+15=35,

    (50-10) + 28=40+28=68,

    (90-60) + 39=30+39=69,

    23 + (60-10) = 23+50=83,

    57 + (80-60) = 57+20=77,

    44 + (70-30) = 44+40=84