разложите множтели на многочлен

1.3 (2 х+5) + х (5+2 х)

2.5 а (х-у) + 3 (х-у)

+1
Ответы (1)
  1. 25 марта, 01:58
    0
    1 3 (2 х+5) + х (5+2 х) = 6 х+15+5 х+2 х²=2 х² + (6 х+5 х) + 15 = 2 х²+11 х+15

    2 5 (х-у) + 3 (х-у) = 5 х-5 у+3 х-3 у = (5 х+3 х) + (-5y-3y) = 8x-8y