Дроби (3/8+5/24) + 7/60; (5/42+4/35) + (1/2+4/15) ; 23/75 + (4/25+8/15) + 8/91

+4
Ответы (1)
  1. 13 июля, 07:34
    0
    (3/8+5/24) + 7/60 = (9+5) / 24+7/60=

    =14/24+7/60=7/12+7/60 = (35+7) / 60=

    =42/60=7/10

    (5/42+4/35) + (1/2+4/15) = (25+24) / 210 + (15+8) / 30=

    =49/210+23/30 = (49+161) / / 210=210/210=1

    23/75 + (4/25+8/15) + 8/91=23/75 + (12+40) 75+8/91=23/75+52/75+8/91 = (23+52) / 75+8/91=

    =75/75+8/91=1+8/91=1 8/91