Запиши в виде квадрата двучлена.

8 аb^3 + 16a^2 + b^6 =

+2
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 02:41
    0
    8 аb³ + 16a² + b⁶ = 16a² + 8 аb³ + b⁶ = (4 а) ²+2·2 а· b³ + (b³) ² = (4 а + b³) ²