Упростите выражение:

а) х+45 х

б) 55 с-33 с+с

в) 2 * (у+23)

г) (х-174) * 9

д) 12 х-12 х-5 х

е) 3 у-3 у+3 у

ж) (х-18) * 17

з) 7 * (11+у)

+1
Ответы (1)
  1. 9 августа, 07:42
    0
    X+45x=46x

    55c-33c+c=23c

    2 * (y+23) = 2y+46

    (x-174) * 9=x-1566

    12x-12x-5x=-5x

    3y-3y+3y=3y

    (x-18) * 17=x-306

    7 * (11+y) = 77+7y=84+y