Упростите выражения:

а) 94 х-28 х+190 х

б) 36 у+29+19 у-19

в) 18 с+37 - 7 с + 4

+1
Ответы (2)
  1. 31 октября, 19:10
    0
    А) 256 х б) 55 у+10 в) 11 с+41
  2. 31 октября, 20:10
    0
    94x-28x+190x=256x

    36y+29+19y-19=55y+10

    18c+37-7c+4=11c+41