1/2a + 1/5+3/10=1 a пренадлежит N

+3
Ответы (1)
  1. 21 июня, 23:08
    0
    1/2 а + 1/5 + 3/10 = 1 1/2 а = 1 - 3/10 - 2/10 1/2 а = 5/10 1/2 а = 1/2 = > а = 1