Вычислите 1) 1.8: (-1 2/3) + (-15 2/3) : 1 1/3 2) 3 3/4:0.03+4.52: (-4 5/27) 3)

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 23:22
    0
    1.1) 8: (-5/3) = - 8*3/5=-24/5

    2) - 15 2/3:11/3=-47/3*3/11=-47*1/11=-47/11

    3) - 24/5 + (-47/11) = - 24/5-11/3=-127/15

    2) 1) 3 3/4 : 0.03=15/4:0.03=3.75:0.03=125

    2) 4.52: (-4 5/27) = 452/100: (-113/27) = - 12204/11300=-27/25=-1 2/25

    3) 125 + (-1 2/25) = 125-1 2/25 = 125-27/25=3098/25