2346-21 х (361-349) = ? 2678: (506-480) + 297=? 77 х (452-348) - 99=?

+4
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 18:57
    0
    2346-21 * (361-349) = 2094

    1) 361-349=12

    2) 21*12=252

    3) 2346-252=2094

    2678: (506-480) + 297=400

    1) 506-480=26

    2) 2678:26=103

    3) 103+297=400

    77 * (452-348) - 99=7909

    1) 452-348=104

    2) 77*104=8008

    3) 8008-99=7909