Докажите тождество 1) a (a+b) - b (a-b) = a^2+b^2

2) b (a-b) + b (b+c) = b (a+b) - b (b-c)

+5
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 20:00
    0
    1. a^2+ab-ab+b^2=a^+b^2

    2. ba-b^2+b^2+bc=ba+bc