Найдите корень уравнения: 1) 1/4+у=3/7; 2) у-5/12=3/10; 3) у+4/11=3/5; 4) 4/15+у = 11/25

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 01:05
    0
    1) 1/4+у=3/7

    у=3/7-1/4

    у=12/28-7/28

    у=5/28

    2) 2) у-5/12=3/10

    у=3/10+5/12 = 18+25/60

    у=43/60

    3) у+4/11=3/5

    у=3/5-4/11 = 33-20/55

    у=13/55

    4) 4/15+у=11/25

    у=11/25-4/15 = 33-20/75

    у=13/75