X: (-1 31/56*1 7/57 * (-2 17/58)) = 1 7/58: (-1 21/43) * 2 5/41

+3
Ответы (1)
  1. 6 октября, 02:57
    0
    -1 31/56*1 7/57 * (-2 17/58) = 87/56*64/57*133/58 = (87*8*133) / (7*57*58) =

    = (87*8*19) / (1*57*58) = (87*8*1) / (1*3*58) = (3*8*1) / (1*3*2) = 4

    1 7/58: (-1 21/43) * 2 5/41 = - (65*43*87) / (58*64*41) = - (65*43*3) / (2*43*41)

    x:4 = - (65*43*3) / (2*43*41)

    x = - (65*43*3) / (2*43*41) * 4

    x = - (65*43*3) / (32*41)

    x=-8385/1312

    x=-6 513/1312