Решите

(1350:45-15) • (49+77) =

638•406-54036: (44•209-9117) =

+5
Ответы (1)
  1. 22 октября, 10:35
    0
    (1350:45-15) * (49+77) = (30-15) * (126) = 15*126 = 1890;

    638 * 406 - 54036 : (9196 - 9117) = 259028 - 54036 : 79 = 259028 - 684 = 258344