А) 3/5 * 7/8; б) 5/12*8/25; в) 3 1/4*2 2/13; г) 2 1/5*3 2/11; д) 2 3/5*10

+2
Ответы (1)
  1. 10 мая, 13:55
    0
    А) 3*7/5*8 = 21/40

    б) 5*8/12*50 = 50/600 = 1/12

    в) 13*28/4*13 = 7

    г) 11*35/5*11 = 7

    д) 13*10/5 = 26