Log π log 2 log 7 x=0

+1
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 17:43
    0
    1 = π^0 = log2 (log7 (x))

    log2 (log7 (x)) = 1

    2^1 = log7 (x)

    log7 (x) = 2

    7^2 = x

    x = 49