А) 0,75+1/28 + 5/7 б) 0,256 + 3/2 - 3/4 в) 7/15+1/3 - 0,2

+3
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 00:02
    0
    A) 3/4+1/28+5/7=21/28+1/28+20/28=42/28=1,5

    б) 0,256+1,5-0,75=1,756-0,75=1,006

    в) 7/15+1/3+1/5=7/15+5/15+3/15=15/15=1