Упростите выражение 1. 9-2 (-c+4) 2. 4x - (3x + (2x-1)) 3. y-3 (2-y) + 8 4. 2 (x-y) - (x+y) 6. y - (2y - (3y-4))

+3
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 13:16
    0
    1. 9+2 с-8=1+2 с

    2.4 х - (3 х+2 х-1) = 4 х-3 х-2 х+1=-х+1

    3. у-6+3 у+8=4 у+2

    4.2 х-2 у-х-у=х+3 у

    6. у - (2 у-3 у+4) = у-2 у+3 у-4=2 у-4