Loq2 (2-x) = log2 (2-3x) + 1

+2
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 23:02
    0
    Log2 (2-x) = log2 (2-3x) + log2 (2^1)

    2-x=2-3x+2

    2x=2

    x=1