Раскройте скобки:

а) (7 х-2 у+4) * (-5) ;

б) 3 х * (2-5 у-7) ;

+2
Ответы (2)
  1. 25 марта, 13:44
    0
    -35 х + 10 у - 20

    6 х - 15 ху - 21 х = - 15 х - 15 ху
  2. 25 марта, 15:01
    0
    а) (7 х-2 у+4) * (-5) = - 35 х+10 у-20

    б) 3 х * (2-5 у-7) = 6 х-15 ху-21 х=-15 х-15 ху