а) 410 * (95+28.860:39) : 167*40-4564014: (441090:870) = ?

б) (791315:983*2030-1578595) * (932*59:54988-0:75914) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 17:08
    0
    а)

    1. 28860:39=740

    2. 95+740=835

    3. 441090:870=507

    4. 410*835=342350

    5. 342350:167=2050

    6. 2050*40=82000

    7. 4564014:507=9002

    8. 82000-9002=72998

    б)

    1. 791315:983=805

    2. 805*2030 = 1634150

    3. 1634150-1578595=55555

    4. 932*59=54988

    5. 54988:54988=0

    6. 0:75914=0

    7. 0-0=0

    8. 55555*0=0