Решить уравнение

а) 4y+2y-y=20

б) 15x-8x=21

в) 2x+4x=30

г) 7y+y-2y=24

д) 3x-x=12

е) x+8x=72

+3
Ответы (2)
  1. 9 августа, 06:52
    0
    А. 5 у = 20

    у=4

    б. 7 х=21

    х=3

    в. 6 х=30

    х=5

    г. 6 у=24

    у=4

    д. 2 х=12

    х=6

    е. 9 х=72

    х = 8
  2. 9 августа, 08:52
    0
    A) 4y+2y-y=20

    5y=20

    y=4

    б) 15 х-8 х=21

    7 х=21

    х=3

    В) 2 х+4 х=30

    6 х=30

    х=5

    г) 7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=4

    3 х-х=12

    2 х=12

    х=6

    д) х+8 х=72

    9 х=72

    х=8