Вычислите 3/4+1/5*5/19 12 1/3-7 3/4*6/11 2 3/5-5/8:19 3/4

+1
Ответы (1)
  1. 14 июля, 20:17
    0
    1) (3/4+1/5) * 5/19=1/4

    3/4+1/5=19/20

    19/20*5/19=1/4

    2) (12 1/3-7 3/4) * 6/11=2 1/2

    12 1/3-7 3/4=4 7/12

    4 7/12*6/11=2 1/2

    3) (2 3/5-5/8) : 19 3/4=1/10

    2 3/5-5/8=1 39/40

    1 39/40:19 3/4 = 1/10