18*331 - (46348+67892) : 21) : 14+143*26

+1
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 09:20
    0
    (18*331 - (46348+67892) : 21) : 14+143*26=3755

    46348+67892=114240

    114240 : 21=5440

    18*331=5958

    5958-5440=518

    518 : 14=37

    143*26=3718

    3718+37=3755