3 7/15-1 4/15x=1/6+2 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 20 июня, 06:21
    0
    52/15 - 19/15 х = 1/6+7/3

    104/30 - 38/30 х = 5/30+70/30

    104/30-5/30-70/30=38/30 х

    29/30=38/30 х

    х=29/30:38/30

    х=29/30*30/38

    х=29/38