F (x) 0=x2+1 при x=3; -4; 0; 5

+3
Ответы (1)
  1. 6 июня, 09:07
    0
    F (x₀) = 3²+1=9+1=10, при х=3

    f (x₀) = (-4) ²+1=16+1=17, при х = - 4

    f (x₀) = 0²+1=0+1=1, при х=0

    f (x₀) = 5²+1=25+1=26, при х=5