Log (2) ^2x - 3log (2) x+2=0

+2
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 15:25
    0
    A) log_2^2 (x) - 3log_2 (x) - 4=0, log_2 (x) = t

    t^2-3t-4=0, t=4, t=-1

    1) log_2 (x) = 4, x = 2^4=16

    2) log_2 (x) = - 1, x=2^-1=1/2=0,5