42159 - (3495+8683) - 10935

+5
Ответы (2)
  1. 20 июля, 19:46
    0
    42159 - (3495+8683) - 10935=19 046

    1) 3495+8683=12 178

    2) 42159-12 178=29981

    3) 29981-10935=19 046
  2. 20 июля, 21:58
    0
    1) 3495+8683=12178

    2) 42159-12178=29981

    29981-10935=19046

    ответ: 19046