Разделите число 1848 на три части. пропорциональные числам 1, 3, 7

+3
Ответы (2)
  1. 17 мая, 17:22
    0
    1848 : (1 + 3 + 7) = 1848 : 11 = 168 (первое число)

    168 • 3 = 504 (второе число)

    168 • 7 = 1176 (третье число)

    Ответ 168; 504 и 1176
  2. 17 мая, 18:49
    0
    1+3+7=11

    1848:11=168

    168*3=504

    168*7=1176

    168, 504, 1176