Помогите решить систему 5 (7 х+2 у) - 11 у=6 (2 х+у) + 2 и 33+3 (6 х-5 у) = 3 (х + 2 у) - 5 у

+2
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 01:01
    0
    {7x+2y-11y=6

    {2x+y+2=0

    {7x-9y=6

    {2x+y=-2|*9

    +{7x-9y=6

    +{18x+9y=-18

    25x=-12|:25

    x=-0,48

    -0,48*2+y=-2

    y=-2+0,96

    y=-1,04

    {6x-5y=3

    {x+2y-5y=0

    {6x-5y=3

    {x-3y=0|*6

    -{6x-5y=3

    -{6x-18y=0

    13y=3|:13

    y=3/13

    x-3*3/13=0

    x=9/13