Упростите выражение а) (2x+1) (x-1) б) (3-y/2) (y-4) в) a/2 + (2-a) (a-5) г) (n-1) (n/2+n-2)

+2
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 14:12
    0
    А) (2 х+1) (х-1) = 2 х²-2 х+х-1=2 х²-х-1

    б) (3-y/2) (y-4) = 3y-12-y²/2+2y=5y-12-y²/2

    в) а/2 + (2-а) (а-5) = а/2+2 а-5 а-а²+5 а=-2,5 а-а²=-a (2,5-a)

    г) (n-1) (n/2+n-2) = (n-1) (1,5n-2) = 1,5n²-2n-1,5n+2=1,5n²-3,5n+2