3 1/3*2 2/5 * (2-48/15*3/17)

+4
Ответы (1)
  1. 18 июня, 11:57
    0
    1) 48/15 * 3/17 = 48/85

    2) 2 - (48/85) = 1 37/85 = 122/85

    3) 3 1/3 * 2 2/5 = 10/3 * 12/5 = 8

    4) 8 * 122/85 = 976/85 = 11 41/85 (Ответ)