Уравнение

А) 8 х-5=10 х

Б) 6+3 х=4 х-1

В) 4 х+4=-6 х+5

+3
Ответы (2)
  1. 15 сентября, 18:21
    0
    А)

    8 х-5=10 х

    8 х-5-10 х=0

    -2 х-5=0

    -2 х=5

    Х=5: (-2)

    Х=-2,5

    Б)

    6+3 х=4 х-1

    6+3 х-4 х+1=0

    -х+7=0

    -Х=-7 | * (-1)

    Х=7

    В)

    4 х+4=-6 х+5

    4 х+4+6 х-5=0

    10 х-1=0

    10 х=1

    Х=1:10

    Х=0,1
  2. 15 сентября, 18:38
    0
    А) 8 х-5=10 х

    8 х-10 х=5

    -2 х=5

    х=5: (-2)

    х=-2,5

    Б) 6+3 х=4 х-1

    3 х-4 х=-1-6

    -х=-7

    х=7

    В) 4 х+4=-6 х+5

    4 х+6 х=5-4

    10 х=1

    х=1:10

    х=0,1