А) 3/7 * (1/3 + 4/9)

б) 4/5 - 1/4 : 5/6

+4
Ответы (2)
  1. 22 мая, 21:44
    0
    А) 3/7 * (1/3+4/9) = 1/3

    б) 4/5-1/4:5/6=1/2
  2. 22 мая, 23:57
    0
    А) 3/7 * (1/3+4/9) = 1/3

    1/3+4/9=3/9+4/9=7/9

    3/7*7/9=1/3

    б) 4/5-1/4:5/6=1/2

    1/4:5/6=3/10

    4/5-3/10=8/10-3/10=5/10=1/2