Дробь (7/8+14/15) : 21/32=

+1
Ответы (1)
  1. 23 июня, 15:05
    0
    (7/8 + 14/15) = 7/8 / 21/32 + 14/15 / 21/32 = (7*32 / 8*21) + (14*32 / 15/21) = 4/3 + 64/45 = 60/45 + 64/45 = 124/45 = 2 34/45