А) 2 1/3 * 2; б) 4 * 1 1/2; в) 1 1/3 * 9; г) 3/7 * 2 1/3; д) 7/8 * 5 1/3.

+2
Ответы (2)
  1. 22 мая, 09:30
    0
    2 1/3*2 = 7/3*2 = 14/3 = 4 2/3

    4*1 1/2 = 4*3/2 = 6

    1 1/3*9 = 4/3*9 = 12

    3/7*2 1/3 = 3/7*7/3=1

    7/8*5 1/3 = 7/8*16/3 = 14/3 = 4 2/3
  2. 22 мая, 09:43
    0
    1) 2 1/3*2=7/3*2=14/3 = 4 2/3

    2) 4*1 1/2=4*3/2=12/2=6

    3) 3/7*2 1/3 = 3/7*7/3=1

    4) 7/8*5 1/3=7/8*16/3=14/3 = 4 2/3

    5) 1 1/3*9=4/3*9=12